Straipsniai

Paaiškėjo Lietuvos krepšinio kandidatų sąrašas

Pasaulio čempionatui besiruošiančios Lietuvos rinktinės kandidatų sąrašą sudaro 33 žaidėjai, tačiau pagrindinės rinktinės stovykloje, anot Kazio Maksvyčio, turėtų būti 14 žaidėjų.
Kandidatų sąraše yra ir iki paskutinių dienų atsakymą delsęs duoti Ignas Brazdeikis, tačiau JAV šiuo metu esantis gynėjas prie rinktinės stovyklos prisijungs pavėlavęs savaitę.

Lietuvos rinktinės kandidatų sąrašo pagrindinis penkioliktukas:
• Gynėjai: Rokas Jokubaitis, Vaidas Kariniauskas, Tomas Dimša, Margiris Normantas, Ignas Brazdeikis.
• Puolėjai: Mindaugas Kuzminskas, Gytis Radzevičius, Tadas Sedekerskis, Eimantas Bendžius, Eigirdas Žukauskas, Donatas Tarolis.
• Vidurio puolėjai: Jonas Valančiūnas, Donatas Motiejūnas, Martynas Sajus, Laurynas Birutis.

Kiti 18 krepšininkų, esantys išplėstiniame kandidatų sąraše:
• Gynėjai: Augustas Marčiulionis, Laurynas Beliauskas, Ignas Sargiūnas, Deividas Sirvydis, Matas Jogėla, Mantas Litvinas, Dovydas Giedraitis, Šarūnas Valunta,
• Puolėjai: Einaras Tubutis, Oskaras Pleikys, Gytis Nemeikša, Ąžuolas Tubelis, Modestas Paulauskas, Tautvydas Baltrušaitis.
• Vidurio puolėjai: Danielius Lavrinovičius, Gabrielius Maldūnas, Jonas Paukštė, Tadas Budrys.

Mindaugas Balčiūnas spaudos konferencijoje įvardijo, kad dalis sąrašo narių vyks žaisti dvejas draugiškas rungtynes su Taivano rinktine.
„Šis sąrašas prisidės prie komercinių pajamų gavimo federacijai, sutarties su Taivanu plėtros. Jų federacija paprašė sužaisti dvejas rungtynes su Taivano rinktine, tai surinkome grupę žaidėjų, kurie sutiko vykti į Taivaną ir reprezentuoti šalį, galbūt ir patys save pristatyti Taivano rinkai. Kai kurios pavardės iš sąrašo yra skirtos būtent šiam dalykui“, – spaudos konferencijoje sakė Balčiūnas.
Kaip ir anksčiau buvo skelbta, rinktinėje šiemet Kazys Maksvytis neturės daug svarbių žaidėjų. Tarp kandidatų nėra pernai rinktinėje žaidusių Domanto Sabonio, Roko Giedraičio, Arno Butkevičiaus, Mariaus Grigonio, Martyno Echodo, Luko Lekavičiaus ir studentų komandai atstovaujančio Kristupo Žemaičio. Taip pat rinktinėje nebus Kauno „Žalgirio“ kapitono Edgaro Ulanovo.

Pagrindinės Lietuvos rinktinės kandidatai į pirmąją stovyklą susirinks liepos 17 d. Palangoje.

Iki pasaulio čempionato Lietuvos rinktinė sužais dešimt kontrolinių rungtynių.
Šeši susitikimai bus žaidžiami Lietuvoje, vienas – Suomijoje, vienas – Prancūzijoje, du – Taivane.
Lietuva pasaulio čempionato D grupėje žais su Meksika, Egiptu ir Juodkalnija. Visos rungtynės bus žaidžiamos Maniloje (Filipinai).

Pasaulio pirmenybės vyks rugpjūčio 25 – rugsėjo 10 dienomis.

Pasaulio krepšnio čempionato 2023 rungtynių tvarkaraštis

STRAIPSNIAI

PRODUKCIJOS KATEGORIJOS

KREPŠINIS (6)

Sporto Reikmenys (2)

Poilsis Lauke (2)

Žūklė (2)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *