Straipsniai

Rūta Meilutytė iškovojo bilietą į Paryžiaus olimpines žaidynes

Barselonoje (Ispanija) tęsiasi antrasis „Mare Nostrum“ plaukimo varžybų etapas, kuriame dalyvauja mūsų šalies atstovai, praneša portalas tv3.lt
Pasibaigus pagrindiniams dienos finalams, moterų 100 m plaukimo krūtine B finale pasirodė Rūta Meilutytė.
Ji finišavo per 1 min. 6,38 sek. ir įvykdė olimpinį normatyvą (1:06,79), taip iškovodama kelialapį į Paryžiaus žaidynes! Lietuvės pasiektas rezultatas šiemet pasaulyje yra 10-as.
Priminsime, kad šios rungties atrankoje R. Meilutytė buvo 12-a (1.08,91 min.), tad vakare ji savo rytinį rezultatą pagerino net 2,53 sek.
A finale nugalėtoja tapo kvalifikacijos lyderė amerikietė Lydia Jacoby (1.05,84 min.). R.Meilutytė su savo vakariniu rezultatu A finale būtų užėmusi 2-ą vietą, bet kadangi ji plaukė B finale, tai bendroje įskaitoje jai atiteko 9-a vieta.
26-erių kaunietei iki šiol priklauso Europos moterų rekordas (1.04,35 min.). R.Meilutytei varžybos Barselonoje yra pirmasis šių metų startas. Prieš tai ją stabdė nugaros skausmai.
R.Meilutytė 2012 m. Londone tapo olimpine čempione būtent 100 m plaukimo krūtine rungtyje. Dalyvavo ji ir 2016 m. Rio de Žaneiro žaidynėse. Vėliau R.Meilutytė buvo sustabdžiusi karjerą, kurią atnaujino 2021 m. pabaigoje. Paryžiaus olimpiada jai būtų trečioji karjeroje. Normatyvams į vasaros olimpines žaidynes įvykdyti plaukikai turi laiko iki kitų metų birželio 23 dienos. Varžybas kartu organizuoja Katalonijos plaukimo federacija ir Sant Andreu plaukimo klubas.
Visi trys „Mare Nostrum“ etapai yra įtraukti į oficialų „World Aquatics“ kalendorių, tad varžybų dalyviai juose gali vykdyti normatyvus į šių metų pasaulio čempionatą bei kitais metais vyksiančias vasaros olimpines žaidynes Paryžiuje. Tiek R. Meilutytė, tiek A. Šidlauskas jau yra užsitikrinę vietas šių metų pasaulio čempionate, o dėl olimpinių kelialapių dar reikės pakovoti.
Kiek anksčiau olimpinius normatyvus 200 ir 400 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyse įvykdė Danas Rapšys.
Trečiasis ir paskutinis „Mare Nostrum“ varžybų etapas vyks šį savaitgalį (gegužės 20-21 d.) Monake. Ten turėtų pasirodyti A. Šidlauskas ir Daniilas Pancerevas.

STRAIPSNIAI

PRODUKCIJOS KATEGORIJOS

KREPŠINIS (6)

Sporto Reikmenys (2)

Poilsis Lauke (2)

Žūklė (2)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *